Фамозен обрат за Кузманов в Австрия след 2 спасени мачбола и 3-часова битка

Автор: Стойчо Генов
09:26 / 21.08.2020
801
Димитър Кузманов - Мико се класира за четвъртфиналите на ITF турнира на червени кортове във Фогау, Австрия, който е с награден фонд 25 000 долара. Рекордьорът на България по победи за Купа "Дейвис" се наложи с 2:1 сета над аржентинеца Хуан Мануел Серундоло - в отделните части 6:2, 4:6, 7:5.

Двубоят продължи повече от 3 часа и предложи изключителна драма в края. В решаващия трети сет Мико изоставаше с 3:5 гейма, но успя да направи фамозен финален щурм и да спечели последните 4 гейма на срещата. Освен това, Кузманов отрази и два мачбола - при 3:5 и при 4:5 гейма.

Началото на срещата по никакъв начин не вещаеше подобен драматичен финал. Кузманов започна отлично и спечели 10 от първите 14 гейма – 6:2, 4:2. В този момент обаче 18-годишният латиноамериканец успя да направи обрат и след 4 поредни гейма на сметката си вкара срещата в пълния ѝ формат.

За Мико това е втори успех след рестарта на сезона. На четвъртфиналите пловдивчанинът ще срещне представител на домакините – петия в схемата Лукас Мийдлер или участващия с "уайлд кард" Сандро Коп.