Спортните новини: Днес (0) | Вчера (1)
Ботев и Нефтохимик не се победиха в Пловдив
Автор: Екип Burgas24.bg 17:41 / 03.03.2012Коментари (384)4765
Отборите на Ботев Пловдив и Нефтохимик завършиха наравно - 1:1 в мач, превърнал се в истински празник за хилядите по трибуните на стадион "Христо Ботев" в Пловдив.

Срещата започна отлично за бургазлии, които поведоха още в 10-ата минута. Ангелов бе изведен сам срещу стража на "канарчетата" Христо Иванов и с удар по земята откри. След попадението на "шейховете" домакините натиснаха своя опонент, но с нищо не успяха да застрашат вратаря на Нефтохимик Павел Станев.

След почивката наставникът на Нефтохимик Ангел Стойков прибра
своите възпитаници и позволи на Ботев Пловдив да се нанесе в половината на "зелените". В 57-ата минута "жълто-черните" изравниха след чудесно заучено положение от фаул. Йордан Христов пусна пас зад защитата към Светльо Петров, който изведе Петър Атанасов сам срещу вратаря и не сбърка за крайното 1:1. В края на мача Ботев Пд остана с 10 души на терена, след като Мартин Димов получи втори жълт и съответно червен картон.

С тази точка Нефтохимик заема 4-то място с 22 точки, колкото има и отбора на Ботев Пловдив. Лидерът продължава да е Любимец с 29 точки.