Нефтохимик загуби дербито с Ботев
Автор: Екип Burgas24.bg 19:05 / 07.04.2012Коментари (198)6179
Отборът на Нефтохимик загуби с 0:2 от Ботев Пловдив в дерби мач от 20-ия кръг на Източната "Б" група. Бургазлии може би изиграха един от най-слабите си мочаве до момента, като заслужено бе надигран от пловдивчани.

Иначе мача на стадион "Беркут" в с. Брестник мина изцяло под диктовката на "канарчетата", които превъзхождаха "шейховете" през целия двубой. Деян Христов даде преднина на Ботев Пд в 40-ата минута след като засече с глава центриране отляво на свой съотборник. Само четери по-късно "жълто-черните" вкараха нов гол дело на Александър Александров. Капитанът на "канарчетата" овладя чудесно една топка в пеналта на гостите, след което излъга бранител на "шейховете" и с бомбен шут разстрела Павел Станев за 2:0.

След почивката Ботев Пловдив отново бе по активния тим на терена. Диян Молдованов имаше прекрасна възможност да вкара гол за Нафтата в 60-ата минута, след като овладя чудесно една топка отбраната на Ботев Пд, но ударът му бе избит вещо от Христо Иванов.

След тази загуба Нефтохимик запазва 2-ата позиция с 35 точки. Ботев е 4-и с актив от 33.