Черноморец остана в U19 след бойко равенство срещу Ботев (Пд)
Автор: Екип Burgas24.bg 22:30 / 30.05.2016Коментари (0)1329
© ПФК Ботев Пд
Черноморец (Бургас) запази мястото си в Елитната юношеска група до 19 години. В среща от последния кръг "акулите" завършиха героично 1:1 като гости на борещия се бронзовите медали отбор на Ботев (Пловдив). Равенството бе фатално за "канарчетата", които изпуснаха третото място.

Прекият конкурент за него - Лудогорец, загуби с 1:3 от ЦСКА, но с издънката в "Коматево" ботевистите пропиляха страхотен шанс да заличат пасива си от 2 точки зад тима от Разград.

"Жълто-черните" направиха слаб мач и бяха далеч от познатата си форма.

В 35-ата минута Исмет Рамадан бе съборен в наказателното поле и съдията посочи бялата точка, а Атанас Пашалиев не сгреши от 11-те метра - 1:0. В 38-ата минута "канарчетата" бяха близо до втори гол, но Иван Кирев на 4 метра от вратата прати топката над напречната греда.

2 минути по-късно момчетата на Иван Кочев сътвориха поредния си голям пропуск, след като Петър Чалъков бе изведен очи в очи с вратаря на Черноморец, но пропусна, пращайки топката в тялото му. И както често става във футбола, в ответната атака бургазлии се възползваха от пропуските на Ботев и нападателят Виктор Янев с удар от 15 метра прониза Симеон Симеонов за 1:1.

След почивката играта се водеше изцяло в половината на гостите, които се бореха със зъби и нокти за скъпоценната точка, която ги оставяше извън зоната на изпадащите.

Така се стигна до втората минута на даденото от съдията продължение, в което ботевистите направиха най-фрапантния си пропуск. Милен Златков центрира от ъглов удар и топката попадна в Атанас Ташолов, който от пет метра стреля, но прати топката над напречната греда.

Със спечелената точка Ботев финишира на четвъртото място в крайното класиране с актив от 65 точки. Шампион е тимът на Славия с 71 точки, на второ място остана Литекс с 69 точки, а тройката допълва Лудогорец с 66 точки.

Черноморец остана в групата за сметката на Локомотив (Пловдив), като "смърфовете" изпадат след равенство 1:1 при визитата си на Пирин.