Ръгбистите от Ботев (Бургас) с шанс за Топ 6, очакват подкрепа от феновете

Коментари (2)
12:20 / 25.04.2017
2547
След куп драматични обрати отборът на Ботев (Бургас) загуби гостуването си на Академик (София) с 24:40 в мач за 6-8 място от държавното първенство по ръгби. Двубоят се игра на стадиона на НСА и започна лошо за бургаския клуб, след като софиянци поведоха с 10:0.

До края на полувремето бургаските ръгбисти се съвзеха и обърнаха до 12:10, като така завърши самото полувреме.

В началото на втората част бургазлии увеличиха преднината си до 19:10.

След това Академик направи няколко промени в състава си, което доведе до нов обрат в мача и се стигна до 20:19 в полза на столичния клуб.

Но неприятностите за Ботев (Бургас) не свършиха до тук. При реултат 25:19 се контузиха двама от основните играчи, което изигра негативен психологически ефект върху отбора и се стигна до 40:19. Все пак в последните минути гостите намериха сили да завършат по достоен начин мача, за да се стигне до крайното 40:24.

"Благодарим на момчетата и момичетата, които живеят, работят и учат в София и дойдоха да ни подкрепят, като ни накараха да се чувстваме като домакини в столицата", заявиха пред Burgas24.bg от ръководството на ръгби клуб Ботев.

В неделя (30 април) бургазлии ще изиграят последния си мач от родното първенство срещу силния отбор на "Варварите" (София). Двубоят е на стадион "Черноморец" в кв. Ветрен от 15,00 часа, където домакините отново очакват силна подкрепа от феновете.

При победа Ботев (Бургас) все още има възможност да заеме 6-то място, тъй като предния мач "Варварите" победиха Академик Сф с 55:33 и така всеки отбор ще бъде с по една победа и една загуба и ще трябва да се смятат точките от мачовете, за да се реши кой на кое място ще завърши.