Григор Димитров с победа за Европа на "Laver Cup"
Автор: Екип Burgas24.bg 12:22 / 22.09.2018Коментари (0)1930
©
Григор Димитров победи Франсис Тиафо с 6:1, 6:4 и даде преднина на отбора на Европа срещу този на Света в  турнира "Laver Cup". Гришо изигра страхотен първи сет, в който загуби само един гейм. През втората част Димитров отново излезе с пробив напред, но Тиафо изравни. При 4:4 българинът направи нов брейк, след което с гейм на 0 си осигури победата.

"Искам да благодаря на всички фенове, има толкова много история в тази зала, в целия комплекс. Невероятна подкрепа от трибуните, щастлив съм, че отворих серията в наша полза и сега остава да поиграят останалите от ъгъла. Той е много сериозен съперник, преди 4-5 седмици направихме съвсем различен мач и знаех какво да очаквам. Той тук се чувства като у дома си и трябваше да съм много концентрирам и да се възползвам от всяка възможност. Първият сет беше много хубав, играх много чисто и се възползвах от правилно подбраните удари. Невероятно е Федерер и Джокович да са в моето поле и да ме подкрепят, беше странно и приятно, защото обикновено са от другата страна на корта. Дано всички да се наслаждават на това събитие", заяви Димитров след мача.

"Очаквахме труден мач, но Григор имаше доста добър ден и наистина игра страхотно", коментира треньорът на тим "Европа" Бьорн Борг.