Голяма излагация! Гришо се провали срещу 71-ия в света!
Автор: Екип Burgas24.bg 21:01 / 24.10.2018Коментари (0)2120
©
Най-добрият български тенисист Григор Димитров за пореден път показа, че се намира в отчайващо слаба форма. Гришо отпадна още в първия кръг на турнира във Виена, който е с награден фонд 2.198 милиона евро.

Поставеният под номер 3 в основната схема Димитров загуби от квалификанта Михаил Кукушкин (Казахстан) с 4:6, 6:4, 6:4. Мачът продължи 2:23 часа, като съперникът на Григор е №71 в световната ранглиста.

Българският тенисист игра за първи път на турнира в австрийската столица. Димитров направи цели 65 непредизвикани грешки и 11 двойни грешки, което се оказа фатално за крайния изход от мача.

Още във втория си сервис гейм Димитров имаше проблеми и трябваше да спасява две точки за пробив. В седмия гейм българинът изигра слаб гейм и беше пробит на 15, което реши първата част, тъй като до края Кукушкин загуби едва 1 точка при свой начален удар.

Картината на корта не се промени много и във втория сет, като във всеки от първите си пет сервис гейма Григор трябваше да спасява точки за пробив. Кукушкин не беше изправен пред такава в първия сет, а във втория спаси една точка в четвъртия гейм. При 5:4 за Григор, българинът поведе с 0:40 в подаването на съперника. Казахстанецът спаси първите две точки, но при третата Димитров проби за първи път в мача, а с това изравни резултата в сетовете.

В третия сет Димитров допусна ранен пробив, но при 4:5 стигна до 40:0 и три възможности да върне брейка. Кукушкин обаче се спаси и успя да вземе подаването си, с което и мача.