Карнобат отново не успя да спечели пред своя публика
Автор: Екип Burgas24.bg 13:42 / 13.10.2019Коментари (0)1064
©
Тежкият старт в първенството за "Карнобат" продължава с поредна среща без победа в домашния условия. Срещу "Атлетик" /Куклен/ карнобатлии стигнаха до равенство 1:1 в двубой от Трета лига - Югоизточна група.

Гостите първи откриха резултата чрез Емил Аргиров в 24-та минута, който с глава оползотвори центриране на Стефан Димитров.

"Карнобат" изравни с гол от дузпа на Георги Калоянов в 87-та минута, свирена за нарушение срещу Петър Колев.

През първата част двата тима нямаха сериозни опасности за гол, като изключим попадението на гостите.

За "Карнобат" Хюсеин Садула стреля право в ръцете на Стоян Здравков, а за "Атлетик" Добрин Орловски изпрати топката над вратата на Борислав Тотев.

През втората част домакините хвърлиха всички сили в атака, като освен попадението от дузпа, Георги Калоянов на няколко пъти от фаул потърси възможност да изпрати топката в мрежата на гостите. В една ситуация Тузаков центрира към Садула, но той отново стреля в ръцете на вратаря Здравков.

Отново Георги Калоянов, който бе най-активният състезател на домакините, центрира в продължението към Ясен Тузаков, но ударът му с глава изпрати топката встрани от вратата на "Атлетик".

Направи впечатление, че гостите играха много открит и динамичен футбол при гол аванс в тяхна полза, като нито за миг не се затвориха да пазят резултата, чакайки последният съдийски сигнал, предвид крехката преднина, а играеха видимо с мисълта за втори гол, какъвто реализираха, но той не бе зачетен от съдийската бригада.

Разбира се, не могат да бъдат пренебрагани усилията на карнобатлии да изравнят, а при малко повече късмет и да променят статуквото, но силите им стигнаха само до равенство.

В следващата си шампионатна среща "Карнобат" ще гостува на 19 октомври в Димитровград срещу едноименния отбор, а "Атлетик" /Куклен/ ще бъде домакин на "Сокол" /Марково/.

"Карнобат": Борислав Тотев, Стоян Калев, Трендафил Момчилов, Ясен Тузаков, Пламен Димитров, Живко Комелов /63 – Петър Колев/, Стойко Колев, Стоян Калпаклиев /77 – Георги Бинев/, Пламен Киров, Георги Калоянов, Хюсеин Садула /73 – Денислав Минчев/

"Атлетик" /Куклен/: Стоян Здравков, Ивана Караманов, Юлиян Романов, Стефан Димитров, Никола Николов, Димитър Йорданов, Мирослав Петров /75 – Илия Смиленов/, Васил Иванов, Добрин Орловски /80 – Георгиос Зисис/, Ангел Семерджиев /71 – Антонио Топалов/