"Бях гост на Летище Варна и реших да ви споделя малко цифромания от Costa Coffee. И може да си спестите коментарите с "ако искаш, никой не те кара". Исках кафе-макиато и никой не ме караше".
Този пост, придружен с кадри от въпросното заведение, предизвика оживена дискусия в социалната мрежа Фейсбук. Тема на спора, разбира се, са цените на артикулите от кадрите.
Ето само една малка част от коментарите на хората - едни са искрено възмутени, докато други заявяват, че това е нормална практика по летищата:
"Това първото ходене до летище ли Ви е? Цените са такива по летищата".
"Уоу, каква новина. Първи път на летище, предполагам? Това е единствената причина да сте възмутен и изненадан. Пожелавам ви много пътувания, пък кафе и бира си носете и пийте преди безмитна".
"Навсякъде по света по летищата е скъпо, но тези са се оляли в цените. Думи нямам"
"Не мисля, че това кой колко пъти е бил на летище има значение. Летището е на малко повече километри, но е на равна площ. В хижите, където продуктите се качват доста по-трудоемко, е по-евтино".
"Летище Малта, 11.06. - 1 брой някакъв шоколад "Милка" 90-100 грама (не помня точно кой вид беше) - €2,80. Това, докато влезеш на летището. Минаваш проверките, чакаш да излезе гейтът и си вземаш една салата с авокадо и пушена риба 350-380 грама за €13,80. Цени като извън летището".
"Цените на летищата почти навсякъде са абсурдно високи, защото наемите, за да имаш обект на летище, са огромни. Към това идва неудобството, че пространствата за съхранение са ограничени и че обектите на летището търпят по-строги регулации в сравнение с обикновени магазини/ресторанти. Цените на българските летища са сходни на тези на много други европейски летища, нищо скандално".
Зареждане ...

10:53 / 01.07.2023
2535



Анонимен
на 03.07.2023 г.
Тоз селяк от къде се постна..нормални цени за летища..просто на на картофобелачка му е кофти
Анонимен
на 02.07.2023 г.
Бутилка Минерална вода 0.5 л. 4.19 лв
Анонимен
на 02.07.2023 г.
Когато не си пия урината си отварям Каменица кенче . Беър Грилс
klatqnared
на 02.07.2023 г.
Аз вкъщи си пия бирата айляк. Бал съм ви майката. Всичко се юрнало все едно къща няма ама реве за пари.
Анонимен
на 02.07.2023 г.
Когато погледнеш бара на Терминал 2 на летище София, виждаш празни маси и столове, или в най-добрия случай 1-2 души (по-платежоспособни българи, или в повечето случаи чужденци). Дали барманът ще продаде 10 скъпи кафета, или 200 по-евтини за собственика на заведението би трябвало да е без значение (бармана получава една и съща заплата), а печалбата определено ще е по-голяма.
Анонимен
на 02.07.2023 г.
Който има пари за самолет има пари и за други простотии. Луд свят и простотии колкото щеш.
Анонимен
на 02.07.2023 г.
На летището във Франкфурт 1л вода, газирана или не е 6.50 или 6.70 ако не се лъжа. Всеки месец летя до Ангола и се налага да си купя поне две бутилки. По евтина вода по половин литър има в Хайнеман магазините до касите. Мисля, че беше по 1.50 евро бутилката. Но по цял свят цените са такива. Така, че няма смисъл да се оплакваме.
Анонимен
на 02.07.2023 г.
В дубай и по евтино честно ви казвам
Анонимен
на 02.07.2023 г.
Специални цени, за хойкащите боклуци, особено за тези, които са на бързи кредити.
Rmrmrm
на 01.07.2023 г.
При бея на солта една пържола била 7500 евро....помня РИБЕРИ от БАЙЕРН беше качил снимки и го пукнаха.....ЧЕ той взима 10 милиона на сезон.......АМА НИКОЙ БЪЛГАРИН НЕ КАЗВА ,ЧЕ ТОЗИ ПРОДАВА СКЪПО,АМА КАФЕ ЗА 3ЕВА Е ПРОБЛЕМ.....
Анонимен
на 01.07.2023 г.
Цените са абсолютно нереални по българските летища. По доста летища има кафеавтомати, където кафето е 1-2 Евра, на Франкфурт дори има на няколко места безплатни кафемашини, на Виена има хранителен магазин "Спарк" и цените са 1 към 1 както във всеки друг магазин от веригата: кенче бира е 1-1.5 Евра. Нашето е абсолютна порочна и лоша за имиджа ни практика
шест бахура
на 01.07.2023 г.
Някой знае ли колко струват цигарите във Франция !?? На летището им видях че са 10 Евро !!
Илиян Н С
на 01.07.2023 г.
Щом е толкова евтина! Значи не струва!
Коментарите са на публикуващите ги. burgas24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.