Спортните новини: Днес (0) | Вчера (4)
Нефтохимик на 1/8 финал след победа над Ботев Враца
Автор: Екип Burgas24.bg 19:47 / 24.11.2012Коментари (15)4302
© neftochimic.com
Бургаските футболисти постигнаха престижна и ценна победа с 1:0 над Ботев Враца, която изпрати Нефтохимик в следващата фаза на турнира за Купа България.
Единственото попадение за победата отбеляза Станимир Андонов след хубава атака отдясно в 6-та минута на двубоя. След това домакините пропуснаха да увеличат разликата си след пропуски на Лемперов, Андонов и Живко Петков. На свой ред гостите опитаха да се върнат в мача и упражниха натиск към вратата на Стойчев в средата на полувремето.

И втората част премина равностойно, като отборът на домакините отново имаше по-чисти положения за гол, но нападателите прибързваха и така не успяха да стигнат до второ попадение, което щеше да успокои играта. Гостите имаха 2 добри възможности, но вратарят Божидар Стойчев и защитата се справиха с опасностите пред вратата.

Така след 1:1 в първия мач и общ резултат 2:1, Нефтохимик продължава напред и очаква своя съперник за полуфиналите в понеделник.