Добри новини за пенсионерите

Автор: ИА Фокус
Коментари (2)
14:24 / 20.04.2023
29828

Предложението, което се съдържа в Закона за бюджета на ДОО за 2023 г., е осъвременяване на всички пенсии с 12 % от 1 юли 2023 г. Това каза служебният министър на труда и социалната политика Лазар Лазаров във връзка с проектобюджета за 2023 година преди заседание на Надзорния съвет на Националния осигурителен институт, предаде репортер на "Фокус".

Минималната пенсия се предвижда да стане 523, 04 лв от първи юли тази година. Очаква се също така средната пенсия да нарасне с близо 16%

"Категорично искам да отбележа, е, че с този бюджет не се предвижда намаляване на социалноосигурителните обезщетения, орязване на права", обясни министърът. 

Министърът каза още, че в проектобюджета се предвижда и увеличение на разходите за профилактика и рехабилитация на задравноосигурени лица. 

"Увеличение има и в още един параметър, а именно предложение за увеличение на разходите с 3,5 млн. лева, които могат да бъдат ползвани за профилактика и рехабилитация на осигурени", каза още министър Лазаров.


Виж коментарите (2)

Още по темата (736):
27.09.2024 5,6 млрд. лева е дефицитът, с който официално сме приключили 2023 година
01.07.2024 Важни промени за пенсионерите, над 2 млн. души ще получават повече
10.04.2024 Средната заплата в Бургас в края на 2023-та е достигнала 1 681 лева
25.03.2024 Над 4700 българи прибегнаха до тази стъпка през миналата година
22.03.2024 Разходите на НОИ за изплащане на болнични чувствително са се повишили
22.02.2024 БВП е на най-високото си ниво в историята ni
Още новини от Национални новини:
9 май е дата на поражение, а не на триумф за България
Боби Борисов: Спирам със салатите по заведенията, за няколко лист...
Ангел Кунчев: Ще хвърлим тонове отрови в природата с нищожен ефек...
Разместване при най-големите банки след приемането на еврото в Бъ...
Андрей Гюров: Не се страхувайте от истината, а от тези, които я п...
Първи стъпки на кабинета "Радев" - приоритети и предизвикателства...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).