Гърневски: ДБ най-накрая разбраха, че нямат място до ПП

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (1)
09:30 / 22.12.2024
2111
Приятно съм изненадан от поведението на "Демократична България". Очаквах го до голяма степен. Те най-накрая разбраха, че нямат място до "Продължаваме промяната". ПП категорично не желае да има правителство.

Президентът Румен Радев, който ги внедри в българската политика, ги нарече една година по-късно "шарлатани". Това каза бившият депутат от гражданската квота на ГЕРБ Спас Гърневски в предаването "Офанзива с Любо Огнянов" по NOVA NEWS.

По негови думи начинът, по който се провеждат преговорите, трябва да е гаранция, че може да бъде изградена сериозна и стабилна коалиция. "Това се случва, когато всичко предварително е договорено ясно и точно, знаят се параметрите на един бъдещ коалиционен договор между партньорите. Ако всичко се договори както трябва, това е пътят, по който едно правителство може да бъде успешно", смята още бившият депутат.

"БСП е системна партия. Тя има тежки грехове през годините. Може би си е извела сериозни поуки. Може би след управлението на Нинова, което съсипа партията, БСП си дава сметка, че единственият изход е да се опита да поеме по пътя на една модерна и европейска левица", смята политикът.

Виж коментарите (1)

Още по темата (980):
30.04.2025 След повече от месец чакане депутатите на МЕЧ и "Величие" получиха места в комисиите в парламента
30.04.2025 "ДПС-Ново начало": Напомняме на управляващата тройка, че нашата подкрепа е за работа в полза на хората
30.04.2025 Биков: Единствената алтернатива на настоящето правителство е политическата криза
30.04.2025 Костадинов призова за екстрадиране на бежанците от Сирия и Украйна
29.04.2025 Киселова е оптимистка, че Народното събрание ще изпълни пълния си мандат
29.04.2025 Сачева: Предстои да се реши как ще се увеличава осигурителната вноска
Още новини от Национални новини:
Видеокадри са запечатали последните часове от живота на Магдалена...
Служители на БЧК са загиналите в катастрофата край Монтана
Синдикатите: Увеличаването на пенсионната възраст е категорично н...
Стоилка Арсова: Няма да има промени при картовите и платежните оп...
Добра новина за хората с просрочени задължения
Иван Бакалов: Звъняха ми от Първо РПУ с чуждестранен номер с код ...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).