ВМЗ-Сопот няма да бъде приватизирано

Автор: ИА Фокус
Коментари (0)
18:05 / 13.04.2025
1261

ВМЗ-Сопот категорично няма да бъде приватизирано. Това става ясно от писмен отговор на министъра на икономиката и индустрия Петър Дилов на въпрос, поставено от народния представител от "БСП-Обединена левица" Галин Дурев. 

Повод за запитването е изказаните в медийното пространство мнения, че "Вазовските машиностроителни заводи" могат и трябва да бъдат приватизирани. 

В отговора си министърът на икономиката посочва, че ВМЗ-Сопот е включен в "забранителния списък" за приватизация, което означава, че за да бъде раздържавен, трябва да има решение на Народното събрание по предложение на Министерския съвет. 

Петър Дилов посочва, че плановете на държавата за предприятието включват интегрирането на производествения и интелектуалния му потенциал за развитие на Европейския фонд за отбрана, а също така и активно участие в плановете за модернизация на Българската армия.


Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
9 май е дата на поражение, а не на триумф за България
Боби Борисов: Спирам със салатите по заведенията, за няколко лист...
Ангел Кунчев: Ще хвърлим тонове отрови в природата с нищожен ефек...
Разместване при най-големите банки след приемането на еврото в Бъ...
Андрей Гюров: Не се страхувайте от истината, а от тези, които я п...
Първи стъпки на кабинета "Радев" - приоритети и предизвикателства...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).