България с трети пореден успех под ръководството на Младен Кръстаич
Автор: Екип Burgas24.bg 23:58 / 16.11.2022Коментари (0)596
©
Националният отбор по футбол на България постигна трета поредна победа под ръководството на сръбския специалист Младен Кръстаич. В контрола, която се изигра на стадион  "АЕК Арена" в Ларнака, нашите победиха Кипър с 2:0.

Нападателите на Лудогорец Кирил Десподов и Спас Делев вкараха головете.

Избраниците на Младен Кръстаич започнаха по-активно мача, като Десподов набързо пропусна две добри положения след опасни контраатаки на тима ни. В 24-ата минута капитанът все пак откри резултата. Той се възползва от подаване на Спас Делев и вкара за 0:1.

Последва леко отпускане в българските редици, като в 33-ата минута Петко Христов изби пред голлинията при първата по-сериозна опасност пред българската врата.

В 71-ата минута падна и вторият гол в мача, като този път Делев и Десподов си размениха ролите, като капитанът намери отлично Делев, който вкара са 0:2.

С победата националите ни постигнаха нещо, което не бяха правили в последните четири години - три поредни победи. За последно това се случи през пролетта и есента на 2018 година под ръководството на Петър Хубчев. Тогава родната селекция записа четири поредни успеха, като последният от тях беше именно срещу Кипър с 2:1, а останалите бяха над Казахстан (2:1), Словения (2:1) и Норвегия (1:0).

БЪЛГАРИЯ: Даниел Наумов, Антон Недялков (69-Валентин Антов), Димо Кръстев, Петко Христов, Йоан Стоянов, (62-Иван Турицов), Илия Груев (46-Янис Карабельов),  Илиан Илиев (82-Георги Русев), Никола Илиев (46-Филип Кръстев), Марин Петков (62-Димитър Велковски), Спас Делев, Кирил Десподов