Спортните новини: Днес (2) | Вчера (0)
България с първа победа в Япония
Автор: Екип Burgas24.bg 15:46 / 21.09.2018Коментари (0)1981
© БФВ
Първа победа на японска земя спечелиха волейболните ни националки, като надиграха в Окаяма местния женски тим Seagulls (Чайките) с 2:1 (18:25, 25:20,  25:23) гейма. Треньорът Иван Петков заложи в началото на вероятната за световното първенство титулярна шесторка с едно изключение - пловдивчанката Мира Тодорова - Пастата започна в центъра вместо Нася Димитрова, за която се очаква да бъде основен състезател на шампионата на планетата от 29 септември.

Останалите в стартовия състав бяха Лора Китипова, Силвана Чаушева, Христина Русева, Мария Каракашева, Гергана Димитрова и либеро Жана Тодорова.

Въпреки, че започна с основни състезателки, в първия гейм българският тим не показа, че все още е преодолял дискомфорта от часовата разлика между България и Япония и допусна загуба. От втория гейм Иван Петков започна да прави смени и бързо се видя разликата в класите. След това треньорът даде шанс на всички състезателки да играят, а в третата част на терена бе състав, който едва ли някога ще се появи в такава конфигурация в официален мач.

По договорка между треньорите се играха само три гейма, а за българките предстоят две официални контроли с тима на Доминиканска република, който също е в Окаяма за подготовка преди световното първенство.

Ето каква каза след мача селекционерът на България Иван Петков:

Имаше смисъл от тази контрола, защото бе срещу отбор с различен, по-особен стил на игра, за който трябваше да се концентрираме. Този мач ни помогна да се отърсим от пътуването и емоциите и в същото време бе много полезен преди мачовете с отбора на Доминиканска република. Даде ни възможност да отработим ситуации при бързата игра, каквато ни предложиха домакините. Най-вече обаче контролата бе полезна чисто метално и за влизане в ритъм и настройка за това, което ни предстои.