Силна България взе трета поредна победа на Евро 2019
Автор: Екип Burgas24.bg 00:49 / 15.09.2019Коментари (0)1573
© CEV
България постигна третата си поредна победа в груповата фаза на Евро 2019 по волейбол при мъжете. В трета среща от група "А" "трикольорите" победиха в Монпелие (Франция) изключително трудно с 3:1 (25:22, 28:30, 25:23, 25:22) гейма състава на Португалия в най-трудния си двубой на шампионата до момента, който продължи 129 минути.

Селекционерът Силвано Пранди заложи на следния стартов състав: Мартин Атанасов, Светослав Гоцев, Тодор Скримов, Георги Сеганов, Виктор Йосифов, Цветан Соколов, Теодор Салпаров - либеро. Впоследствие на смяна влизаха почти всички останали национали.

Най-резултатен за нашите стана Цветан Соколов с 33 точки (3 аса, 2 блокади), а Тодор Скримов добави 13 точки (1 ас, 1 блокада).

В неделя националите ни имат почивен ден, а следващият ни мач е в понеделник (16 септември) от 18,30 часа срещу домаккина Франция.