Евродепутат: Това, което днес е очевидно, тогава се случваше скрито и го знаехме малко хора

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
20:17 / 09.06.2023
953

Смятам, че няма преговори за предоговаряне на целите за декарбонизация. Може да е имало неофициални разговори, в които ЕК е казала, че не е склонна на предоговаряне. Кабинетът "Петков" постигна изключително малка редукция на вългеродния диоксид. Не е реалистичен голям прогрес по темата. Това каза за NOVA News евродепутатът Радан Кънев.

По думите му България е редуцирала много повече от 40% от добива във въглищните централи. "Те работят на минимален капацитет. Доволен съм, че България има управление. В една пропорционално избрана парламентарна демокрация партиите имат задължение да съставят мнозинство. Компромисът в политиката не е грях, а необходимост. Важното е, че има кабинет и оттук нататък всичко ще се мери по икономическите резултати на управлението", заяви той.

По думите му през 2020 г. е поставил въпроса за правовата държава пред ЕП. "Това, което днес е очевидно, тогава се случваше скрито и го знаехме малко хора. Отхвърляше се от медийните анализатори, водещите фигури в съдебната система и политиците. Сега всичко е на масата пред камерите. Става дума за кошмарна система от сенчести обвързаности, в която има всичко друго, но не и правосъдие", коментира Кънев.


Виж коментарите (0)

Още по темата (5):
11.12.2023 Служителите на "Мини Марица Изток" заплашват с нови пътни блокади
29.09.2023 Енергетици блокираха района на граничен пункт "Дунав мост"
28.09.2023 Пеевски: С ГЕРБ ще предложим комисия за контрол на еврофондовете, за да няма повече неволни грешки
27.06.2023 Денков: Можем да превърнем Стара Загора от долината на въглищата в тази на новите енергийни източници
05.05.2023 Ето какво каза служебният енергиен министър Росен Христов по време на изслушването му в НС
Още новини от Национални новини:
Днес е летен Никулден – какви са народните поверия
Минус 2 градуса са измерени в Южна България тази сутрин
9 май е дата на поражение, а не на триумф за България
Боби Борисов: Спирам със салатите по заведенията, за няколко лист...
Ангел Кунчев: Ще хвърлим тонове отрови в природата с нищожен ефек...
Разместване при най-големите банки след приемането на еврото в Бъ...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).