Извършват засилен контрол на състоянието на язовирните стени и съоръжения заради проливните дъждове 

Автор: ИА Фокус
Коментари (0)
17:03 / 14.06.2023
800

По разпореждане на министъра на икономиката и индустрията Богдан Богданов, Държавната агенция за метрологичен и технически надзор (ДАМТН) започна 24-часово наблюдение на язовирите на територията на цялата страна. Със заповед на председателя на ДАМТН инж. Евгени Симеонов от вчера е активиран Оперативен щаб на Главна дирекция "Надзор на язовирните стени и съоръженията към тях“, който ще работи до успокояване на ситуацията с проливните дъждове в страната.

ДАМТН ежедневно събира актуална информация за състоянието на язовирните стени и съоръженията към тях, водните нива и свободните обеми в язовирите на територията на страната. Към момента няма информация за възникнали критични и аварийни ситуации по язовирните стени и съоръженията към тях.

Служители на ДАМТН са в непрекъснат контакт с областните и общинските администрации, собствениците на язовири и с всички структури, които имат отношение и следят за състоянието и водните нива на язовирите.


Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Днес е летен Никулден – какви са народните поверия
Минус 2 градуса са измерени в Южна България тази сутрин
9 май е дата на поражение, а не на триумф за България
Боби Борисов: Спирам със салатите по заведенията, за няколко лист...
Ангел Кунчев: Ще хвърлим тонове отрови в природата с нищожен ефек...
Разместване при най-големите банки след приемането на еврото в Бъ...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).