Почти пълен локдаун! Вижте новите строги мерки в България!

Автор: Васил Динев
Коментари (97)
17:19 / 23.11.2020
10487

Министърът на здравеопазването Костадин Ангелов, директори на лечебни заведения и членове на Националния оперативен щаб дават извънреден брифинг в 17,00 часа днес в Министерския съвет за представителите на медиите.

Акцентите:

"За мен най-важното е да опазя живота на хората. Всеки живот има значение. Не можем да си позволим да губим човешки животи. Много хора починаха. Няма да съм министърът, който да предаде усилията на лекарите. Нужно е да предприемем нови мерки, които да скъсат веригата на заразата. Днес ги предложих на премиера на България. Да влязат в сила от петък, 27 ноември. Те ще се обсъдят на Министерски съвет и ще вземем решение.

Предложих следните мерки:

Удължаване на извънредната епидемична обстановка до края на март 2021 г.

Преустановяване на присъствените занятия във всички университети, училища, ясли и детски градини

Преустановяване на всякакви спортни колективни мероприятия, конгресни, частни тържества

Продължаване на забраната за посещение на дискотеки, пиано барове и други

Преустановяване работата на заведения за хранене, ресторанти, игрални зали, барове и други - те ще работят само за доставки по домовете

Преустановяване на работата на нехранителни магазини - включително молове с изключение на аптеки, банки, застрахователи

Преустановяват се вътрешните и външни екскурзии.


Виж коментарите (97)

Още по темата (14624):
07.02.2026 Заешка треска плъзна у нас
17.01.2026 Проф. Радка Аргирова: Новият субвариант на грипа напада не само горните дихателни пътища, но и белите дробове
13.01.2026 Фармацевт: Има повишено търсене на всички продукти, които са свързани с профилактиката и лечението на грипа
06.01.2026 Доминиращият грипен щам в страната е грип А, подтип H3N2
30.12.2025 Интензивно разпространение на грип в страната: Здравното министерство с препоръки
30.12.2025 Грипът поваля изведнъж
Още новини от Национални новини:
9 май е дата на поражение, а не на триумф за България
Боби Борисов: Спирам със салатите по заведенията, за няколко лист...
Ангел Кунчев: Ще хвърлим тонове отрови в природата с нищожен ефек...
Разместване при най-големите банки след приемането на еврото в Бъ...
Андрей Гюров: Не се страхувайте от истината, а от тези, които я п...
Първи стъпки на кабинета "Радев" - приоритети и предизвикателства...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).