Георги Семерджиев получи още една присъда. Този път за престъпление, извършено през 2012 г. 11 години по-късно делото завърши на първа инстанция.
От присъдата на Софийския районен съд става ясно, че осъденият за фаталната катастрофа на бул. "Черни връх", е признат за виновен и за нанасянето на средна телесна повреда с особена жестокост, съобщава bTV.
Това се е случило на 5 май 2012 г. в столичния квартал "Хаджи Димитър“. Тогава Семерджиев е използвал мачете, докато пострадалият е бил на земята в безпомощно състояние. Това довело до крайно затруднение в движението на бития. За това обвинение Семерджиев е осъден на 2 години лишаване от свобода. Той трябва да изплати и 12 000 лева обезщетение на пострадалия.
Преди по-малко от два месеца Семерджиев беше осъден на 20 години затвор. Наложеното наказание е общо за няколко престъпления, за които Семерджиев беше обвинен. Най-тежкото от тях е за убийството на Кристин и Хариет, които загинаха през юли миналата година на бул. "Черни връх“, когато бяха пометени от Семерджиев. Осъденият трябва да заплати 700 000 лева обезщетение на близките на Хариет.
В България присъдите не се събират, а се излежава най-тежката от тях.
Зареждане ...

11:17 / 02.06.2023
1217





Sami78
на 02.06.2023 г.
Като присъдите не се събират защо тогава изобщо го съдите!!! Явно идеята е да не го съдите после че да не се добави след първата. Предполагам че ще полежи най много 5 години и и пак ще е навън, и повече няма да има обвинения, защото вече ще е бил съден по другите обвинения а ще се излежава само първото. За 5 години ще ги излежи всичките. Хората все викат че прокуратурата е виновна, но всъщност са виновни съдилищата и политиците които приемат закони в ползата на престъпниците.
Коментарите са на публикуващите ги. burgas24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.