Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Бургас
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Бизнес
Криминални
Институции
Общество
Други
Читателски
Директорите на училища в Бургаско са първите, които се запознаха как да действат при сигнал за бомба
Автор: Екип Burgas24.bg 16:50 / 19.04.2023Коментари (0)1714
Директорите на училищата в Бургаска област бяха запознати с "Процедурата за поведение и действие при заплаха от използване на взривно устройство в обект за обществено ползване с масово пребиваване на хора“. Презентацията беше разширена и засегна ситуации с поява на масов убиец на територията или в близост до учебните заведения и университети.

Работната среща е по инициатива на областния управител проф. Мария Нейкова и на директора на ОД на МВР-Бургас ст. комисар Калоян Калоянов.

Повод на обучението е получените множество имейли в началото на м. април за поставени взривни устройства, засягащи училищата от Бургаска област.

Лектори са експерти с богат професионален опит от Главна дирекция "Жандармерия, специални операции и борба с тероризма“ – комисар Кирил Желев и от Военна академия "Г.С. Раковски“, гр. София – д-р Лъчезар Милушев.

Целта е чрез информиране с Процедурата да се постигне единодействие от училищните ръководства при възникване на ситуация, за да се гарантира безопасността на учениците, на педагогическия и непедагогически персонал, както последващо и организиране на учебния процес.

Директорът на ОД на МВР Бургас ст. комисар Калоянов обяви, че ще възложи на началниците на районните полицейски управление в областта да се свържат с директорите на училищата и съвместно да изготвят планове за действия при заплаха за поставени взривни устройства. Областният управител проф. Нейкова допълни, че след въвеждането на плановете за действие, ще бъдат организирани и практически обучения.

Бургас е първият град в страната, в който се провежда информационната среща. Министерството на вътрешните работи планира такива информационни срещи да се проведат в цялата страна.



Още по темата: общо новини по темата: 34
01.04.2023 »
30.03.2023 »
30.03.2023 »
30.03.2023 »
29.03.2023 »
29.03.2023 »
предишна страница [ 1/6 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
Още новини от Новини от Бургас:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Октомври 2023 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Виж още:
Актуални теми
49-ото Народно събрание
Въоръжен стреля и държи заложници във Вълково
Искат закриването на въглищни централи у нас
Кабинетът "Денков - Габриел"
ТВ и шоу сезон 2023/2024 г.
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Бургас и региона.
e-mail:
Анкета
Ще почивате ли идната зима?
Да, в България
Да, в чужбина
Не
Не съм решил/а още

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:
За контакти:
тел.: 0886 49 49 24
novini@burgas24.bg

За реклама:
Тарифи (виж)
тел.: 0887 45 24 24
office@mg24.bg

Екип
Правила
Бургазлии във facebook
RSS за новините
©2008 - 2022 Медия груп 24 ООД. Burgas24.bg - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени). Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на Медия груп 24 ООД. Мненията изразени във форумите и коментарите към статиите са собственост на авторите им и Медия груп 24 ООД не носи отговорност за тях. Поставянето на връзки към материали в Burgas24.bg е свободно. Сайтът е разработен от Медия груп 24 ООД.
Статистика: