Спортните новини: Днес (1) | Вчера (2)
Нефтохимик е хегемонът на Бургас, меле беляза морското дерби
Автор: Екип Burgas24.bg 16:43 / 03.11.2013Коментари (32)14443
©
Отборът на Нефтохимик победи с 1:0 Черноморец в голямото дерби на Бургас. Двубоят от 16-ия кръг на "А" група се игра на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен.

Голът в морското дерби отбеляза Петър Димитров още в началото на срещата. Нападателят бе изведен от Деян Христов сам срещу вратаря и не сгреши за 1:0.

В 38-ата минута символичните домакини пропуснаха идеална възможност за втори гол. Христов бе съборен в наказателното поле от вратаря Янко Георгиев и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана потърпевшият, но вратарят на Черноморец поправи грешката си като спаси наказателния удар.

Четвърт час преди края напрежението на терена ескалира и двата тима си спретнаха меле, като дори двете скамейки скочиха. След това Балтанов получи жълт картон, а Калоянов беше изгонен от пейката на Нефтохимик.

Малко преди това в опита си да изчисти топката, състезател на Нефтохимик нацели собствената си врата, като кълбото срещна гредата.

С тази победа Нефтохимик измести Черноморец от 12-ата позиция. Двата тима имат по 12 точки.

Нефтохимик - Черноморец 1:0
1:0 Димитров 11'

Нефтохимик: Денчев, Лемперов, Иванов, Патев, Янев, Цонков, Манев, Христов, Орачев, Димитров, Ангелов

Черноморец: Георгиев, Траянов, Маркиньо, Амари, Манзоро (Гамаков), Чико, Кавдански, Стоянов (Ангелов), Балтанов, Филипов, Атанасов