Спортните новини: Днес (0) | Вчера (1)
Три титли за несебърски каратеки от турнир в Бургас
Автор: Екип Burgas24.bg 15:47 / 10.06.2019Коментари (0)1457
©
Три златни медала завоюваха несебърските каратисти от СК "БУШИДО“ на престижния международен турнир “9th Black Sea Open Cup 2019“, който се проведе в бургаската зала "Бойчо Брънзов“.

В категория над 70 кг. при кадетите Виктор Байчев бе безапелационен. Той премина с лекота през всичките си противници по пътя към върха, а на финала преодоля бързо другия претендент, израелския състезател Леон Мерецкий. Като признание за техническите си умения, той стана притежател на приза "Best Fighter - Cadets boys".

Втория златен медал спечели Стефан Димитров в категория над 55 кг. при деца до 14 години. За Стефан това бе една трудна победа, в която с по-добра тактика, мотивация и непреклонност, той успя да неутрализира ръстово и физически превъзхождащите го противници и грабна почетния трофей.

След успешното си представяне в националния шампионат миналия месец, Велизар Киров повтори своя успех и на международното татами. Той донесе третата шампионската титла за Несебър в категория над 50 кг. при деца до 12 години.

Четвъртият несебърски състезател Атанас Димитров бе по-малък от обявените възрастови групи, но реши да опита късмета си в двубои с по-големите. Той спечели първия си двубой, а във втория се представи достойно, но загуби със съдийско решение 3:2 гласа. Това за него бе ценен опит, който ще бъде използван в бъдеще.

В турнира взеха участие 184 каратеки от 7 държави – Румъния, Гърция, Русия, Молдова, Казахстан, Израел и България и 4 международни Карате организации WKO, IFK, W.A.K.O и H.I.K.O. Организатор под прякото ръководство на Бранч шефа на WKO-Shinkuokushinkai бе бургаският клуб "Бургас дожо“ и Федерация Българско Карате Шинкиокушин, а несебърският клуб "Бушидо“ бе съорганизатор. Състезанието се утвърди като най-силното на балканския полуостров и едно от най-силните състезания по Фул-контакт Карате в Европа. На следващото му юбилейно 10-то издание се очаква броят на държавите участнички да прехвърли 10.