Парламентът определи вчера на свое закрито заседание структурите и военните формирования, които ще са необходими за допълване на армейските редици във военно време.
"Става дума за структури, които предоставят личен състав и техника - ДАНС, НРС, НСО, МВР и прокуратурата, а по отношение на военните запасни формирования - това са видовете войски", обясни военният министър Ангел Найденов.
По думите му приоритет на МО е насочването на най-много средства към бойната подготовка. Той призна, че не е доволен от планирания за следващата година бюджет за ресорното му ведомство.
"Винаги има повече амбиции, свързани с модернизиране, превъоръжаване и реализиране на инвестиции в сектора на отбраната. В този смисъл няма как да бъда доволен", подчерта Найденов.
Източник: в. "Монитор"
Зареждане ...

10:30 / 26.10.2013
3064




Tsetso Zdravkov
на 27.10.2013 г.
Aз съм доброволец, срещу слабоумните граждани тогава... И без друго човешката популация е доста голяма, ако я съкратим малко, няма да пречи на никого... ;)
Анонимен
на 26.10.2013 г.
Армията им трябва за други цели , изглежда им омръзна от демонстрации.
Michael Dimitrov
на 26.10.2013 г.
Те ако закъснеят още малко с Оставката може и до гражданска война да се стигне!
Коментарите са на публикуващите ги. burgas24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.