Малки досадници понякога се появяват в дома ни - какво да правим с тях?

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
09:47 / 05.07.2023
661
Лятото е сезонът, през който има най-много насекоми, като не говорим само за красиви пеперуди и светулки. Това е времето, когато може да ни ухапе кърлеж или оса, да ни досаждат комари и да се налага да разпъждаме мухи, когато се храним навън например.

Това е и сезонът на винените мушици. Малките досадници се настаняват в дома ни, а предпоставка да стават все повече са плодовете, на които и ние се наслаждаваме през лятото. Най-малък признак на загниване при тях води до все повече винарки. Има обаче методи, с които да се справим с тази досада според Express.

Хигиена

Да държим повърхностите в кухнята чисти и да не допускаме остатъци от храна да се задържат по тях е важно условие, за да предотвратим появата на тези насекоми. По-честото изхвърляне на боклука - също. Каналът на мивката в кухнята също трябва да се чисти редовно, за да не се задържа там органичен отпадък - "чудесна" сред за развъждане на винарки.

Правилно съхранение на плодове и зеленчуци

Колкото и да ни харесва да държим фруктиера на масата, това само ще ни изиграе лоша шега през лятото. Най-добре да изберем плътно затварящи се контейнери за съхранение на храна.

"Капани" за винарки

Можем да си направим такива с ябълков оцет, смесен с малко препарат за миене на съдове. Сипваме течността в малка купичка, покриваме я със стреч фолио и правим по него множество малки дупчици.

Вентилатор

Постоянното движение на въздуха дезориентира всякакви насекоми, не само винените мушици. Затова можем да използваме уреда не само за охлаждане, но и за разпъждане на малките досадници.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Драгомир Стойнев за либерализацията на пазара на тока: Основната ...
Образователният министър: Няма да се учи задължително религия
Злато за над 200 000 лева опита да трафикира жена
НАП с важни уточнения за електронната трудова книжка
Хотелиер: Ще разчитаме на стари пазари от соца
Доживотен затвор за серийния убиец от Лозен


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).