Мария Габриел ще вземе участие в заседание на Съвета на ЕС "Външни работи" в Люксембург

Автор: ИА Фокус
Коментари (0)
17:24 / 25.06.2023
1183

Заместник министър-председателят и министър на външните работи Мария Габриел ще участва в редовно заседание на Съвета на ЕС "Външни работи“ (СВнР). То ще се проведе на 26 юни 2023 г. в Люксембург, съобщиха от МВнР. 

В рамките на дневния ред на СВнР ще бъдат обсъдени руската военна агресия срещу Украйна, отношенията между ЕС и региона на Латинска Америка и Карибите, включително предстоящата Среща на върха между ЕС и Общността на държавите от Латинска Америка и Карибите (ОДЛАК) на 17-18 юли 2023 г. в Брюксел, темата за дигиталната дипломация. Акценти в дневния ред на Съвета ще бъдат и ситуацията в Тунис, отношенията между Армения и Азербайджан, както и последните развития по Диалога Белград – Прищина. 

В рамките на Съвета "Външни работи“ в Люксембург българският вицепремиер ще проведе двустранни срещи и с министрите на външните работи на Франция, Нидерландия и Швеция.


Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Топло време и дъжд през следващите 24 часа
Радев: Съвсем скоро предстоят важни посещения
Разместване в Топ 6 на градовете у нас по население
Президентът Йотова: Гласът на България в Европа трябва да бъде то...
Днес е летен Никулден – какви са народните поверия
Минус 2 градуса са измерени в Южна България тази сутрин


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).