Гражданите, които са били ваксинирани срещу новия коронавирус и са развили имунитет, трябва да могат да се върнат в обществения живот. Това заяви германският външен министър Хайко Маас, цитиран от "Фокус".
"Вярвам, че ваксинираните хора трябва да могат да се възползват отново от основните си права. Ако само ваксинирани граждани са в ресторант или на кино, те няма да си навредят", каза той.
Маас добави, че хората, които получават ваксината, няма да се разболеят и няма да е необходимо да бъдат настанени в интензивни отделения или да бъдат закачени за инхалатори.
"И ако само ваксинирани граждани са в ресторант или на кино, те няма да си навредят“, подчерта Маас.
Той стана първият член на правителството на Ангела Меркел, който предложи привилегии на ваксинираните. Тази идея не е популярна в Германия.
Броят на германците, които са били ваксинирани срещу ковид-19, надхвърля 1 милион (малко над 1% от общото население). С предимство ваксината беше дадена на хората в старческите домове и работещите в здравния сектор.
От 16 декември в Германия действа строг карантинен режим. Почти всичко е затворено, с изключение на хранителните магазини.
Зареждане ...

15:15 / 17.01.2021
1570







локомотив пд
на 17.01.2021 г.
Хайко ами нашите ваксини ще дойдат юни месец.
tozzi
на 17.01.2021 г.
Предлагам на господин Хайко Маас и бонус за ваксинираните да пътуват до луната. Пътните са за тяхна сметка.
Black Stallion
на 17.01.2021 г.
Въпросният Маас е тотален олигофрен! Това че си ваксиниран не означява че не разнасяш заразата!
Коментарите са на публикуващите ги. burgas24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.