Предвид предстоящите великденски празници и нарастване броя на пътуващите, разпространителските пунктове са заредени допълнително с 20 хиляди годишни винетки за 2012 г.
Водачите на моторни превозни средства, които досега не са се снабдили с винетен стикер за 2012 г., могат да го закупят от дистрибуторската мрежа - бензиностанции, пощи, големи вериги магазини за хранителни стоки и т. н, областните пътни управления и гранично контролно-пропускателните пунктове.
За трета поредна година винетните такси не са променяни. За 2012 г. годишната винетка за автомобилите струва 67 лв., месечната - 25 лв., а седмичната - 10 лв. Винетките за превозните средства от първа и втора категория, в които влизат тежкотоварните превозни средства, също се предлагат на старите си цени. Без промяна са и стикерите за превозните средства с чуждестранна регистрация.
Винетките тази година са с нов дизайн и по-висока защита срещу фалшификация.
Най-предпочитани от водачите на леки автомобили са годишните винетки, следвани от седмичните и месечните. Закупените годишни стикери за коли досега са над 1,3 млн. броя, седмичните - около 360 хиляди бр., а месечните близо 18 000 бр. Най-търсени от водачите на тежкотоварни превозни средства са дневните винетки.
АПИ препоръчва на водачите на пътни превозни средства да закупуват винетни стикери единствено от официалната дистрибуторска мрежа.
Зареждане ...

15:50 / 09.04.2012
891




Анонимен
на 09.04.2012 г.
Ама разбира се, нали някой трябва да прибере 1,5 мил. лева по празниците. Ние като по- прости ще купуваме. Само не знам за яйца ли? За козунаци ли? или за винетки.... Нема такава държава
Анонимен
на 09.04.2012 г.
аз ще им дам на полвин цена :)
Донка Стоянова
на 09.04.2012 г.
колко предвидливо.........
Момчил Вълев
на 09.04.2012 г.
даже оправили пътищата за великден..нали си плащаме все пак!
Коментарите са на публикуващите ги. burgas24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.