Забрана за носенето на бурки и на територията на община Варна предлагат общинските съветници от Националния фронт за спасение на България. Това съобщи Димитър Карбов, един от вносителите на предложението и регионален координатор за североизточна България. Карбов коментира мотивите за исканата промяна в наредбата за обществения ред във Варна:
Целта е да има превенция, която да не поражда идеи и мисли в главите на тези, които, така да се каже, финансират тази дейност и това носене на напоследък модните аксесоари по главите на хората.
Карбов каза още:
Главният прокурор в едно от интервютата, които даде по тази тема, спомена, че има данни и сигнали за раздаването на финансови средства на глава от населението, които да носят тези одежди. Нищо чудно, при положение, че така лавинообразно се получиха инициативи от страна на общински съветници и забрани в няколко общини, да се пренесе и на територията на община Варна, и тогава да му мислим. По-добре да го имаме залегнало в нормативната уредба, отколкото изобщо да го няма, и когато ни дойде на главите, да се чудим какво решение да вземем.
Източник: БНР
Зареждане ...

15:22 / 04.06.2016
2331




Boyan Maystorov 1
на 05.06.2016 г.
Това се нарича да създаваш напрежение там, където го няма.
Мариана Паунова
на 05.06.2016 г.
В цяла България забрана.
Borislav Ivanov 6
на 04.06.2016 г.
ККК
Анонимен
на 04.06.2016 г.
А колко пъти сте видели жени с бурки във Варна ? Изключая разни гости на града не се сещам от години да съм виждал жена с бурка в града. С това по-скоро биха спрели гостите от Близкия Изток, или от други мюсюлмански държави, които идват тук единствено с цел туризъм
Коментарите са на публикуващите ги. burgas24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.