Затягаме мерките: От петък в България ще се влиза само с отрицателен PCR тест

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
22:10 / 27.01.2021
2150

От 29 януари до 30 април 2021 г. всички лица, на които е разрешено влизането, се допускат на територията на България след предоставяне на документ, показващ отрицателен резултат на PCR тест за COVID-19, направен до 72 часа преди пристигането в страната, съобщиха от "Гранична полиция".

Редът и условията за влизане, транзитно преминаване и престой в България се извършват съгласно заповедта на здравния министър от 26 януари т.г. за удължаване срока на обявената извънредната епидемична обстановка до 30 април.

Изключение от изискването се допуска по отношение на водачите на автобуси, извършващи международен превоз на пътници; водачите на товарни автомобили, които извършват или приключват международен превоз на товари и стоки при влизане на територията на България; членовете на екипажите на плавателни съдове; членовете на екипажа на въздухоплавателно средство, което извършва полети от и до летища за обществено ползване на територията на България и лицата, ангажирани с техническо обслужване на въздухоплавателни средства; лицата, които преминават транзитно през територията на България.

Българските граждани и лицата със статут на постоянно, дългосрочно или продължително пребиваване на територията на България и членовете на техните семейства, които не представят документ, показващ отрицателен резултат от направен до 72 часа преди влизането в страната PCR тест за COVID-19, се поставят под карантина за срок от 10 дни в дома или в друго място за настаняване, в което лицето е посочило, че ще пребивава.


Виж коментарите (0)

Още по темата (14624):
07.02.2026 Заешка треска плъзна у нас
17.01.2026 Проф. Радка Аргирова: Новият субвариант на грипа напада не само горните дихателни пътища, но и белите дробове
13.01.2026 Фармацевт: Има повишено търсене на всички продукти, които са свързани с профилактиката и лечението на грипа
06.01.2026 Доминиращият грипен щам в страната е грип А, подтип H3N2
30.12.2025 Интензивно разпространение на грип в страната: Здравното министерство с препоръки
30.12.2025 Грипът поваля изведнъж
Още новини от Национални новини:
Андрей Гюров: Не се страхувайте от истината, а от тези, които я п...
Първи стъпки на кабинета "Радев" - приоритети и предизвикателства...
Очаква се повишена геомагнитна активност – възможни магнитни бури...
НС избра Радев за премиер и одобри предложения Министерски съвет
Радев: Най-вероятно е неизбежно тегленето на нов дълг
Обнародваха в Държавен вестник Народното събрание да избере Радев...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).