Част от автомагистрала Тракия в участъка Карнобат-Бургас пропада. Става дума за трасе с дължина около 60 метра, по което са се появили огромни неравности Лот 5 от автомагистрала Тракия в участъка Карнобат-Бургас бе открит в началото на ноември 2006 година. Четири години по-късно се появиха и първите сериозни проблеми в настилката.
По думите на инж. Христо Гюров- началник отдел "Поддръжка" НАПИ-Бургас първите признаци на пропадане на настилката са се появили в началото на септември тази година. Еспертна група от Националната агенция предприела
мерки по овъвеждане на специален режим на придвижване на автомобилите, както и са започнали ремонтно възстановителните работи на аварийната и на едната активна лента и предвид на очакваното влошаване на времето на
тях само им беше извършен ремонта.
От агенцията оругите две ленти, но увериха, че ще започне веднага след като времето позволи. Обясняват пропадането на трасето така с недоброто изпълнение на насипа. За да бъдат избегнати инциденти в участъка е наложено ограничение на скоростта.
От " Пътна инфраструктура ще си търсят парите от фирмата-изпълнител. Участъка е все още в гаранционен период, който е пет години. Лот 5 е пуснат в експлоатация в началото на ноември 2006 година. Фирмата изпълнител е уведомена и ще бъде предявен иск на стойност около х80 хиляди лева, колкото ще струват възстановителните работи.
Строителството на Лот 5 от автомагистрала Тракия между Карнобат и Бургас бе извършено от турския консорциум гражданско сдружениеДоуш-Еко. Изграждането на този участък на магистрала Тракия е съфинансирано от Европейската инвестиционна банка с около 45млн. евро. Общата стойност на договора за строителството е 63 млн. евро.
Зареждане ...

16:37 / 10.12.2010
2966






ЯНПЕ
на 11.12.2010 г.
Абе кога ще разберете,че няма значение коя партия е на власт.Ние трябва да изискваме от тях да си свършват работата така,че след това да не се срамуват.Докога ще търпим тяхното сменяне- един път сме ние,друг път са те.Избирателя е един и ще му писне.Вота на края ще е червен -картон на всички.
longone
на 11.12.2010 г.
цирк
Girl--
на 10.12.2010 г.
ще се ходи с влакчето.....
dimitar_sto
на 10.12.2010 г.
Ама то не само Бойко можел да прави магистрали!Ха-ха-ха...
vijdanar
на 10.12.2010 г.
Отбивката за Айтос е малък проблем,защото може да се мине през Ветрен или Карнобат.По лошото е ,че ако се случи катастрофа,линейките отиват до края на изградения участък и след това се връщат,а често това е фатално за пострадалите.Трябва да се оставят места за такива аварийни преминавания.
Ракетчик Матросов
на 10.12.2010 г.
Станишева работа! Работим за да кажем, че е направено, ама как няма значение.
Коментарите са на публикуващите ги. burgas24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.