Наблюдаващият прокурор: Престъплението на Атанаска е абсолютно доказано

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
11:58 / 06.03.2015
2273

Прокурор Димо Маджаров поиска най-тежкото наказание за 39-годишната Атанаска Георгиева, обвинена за убийството на 8-годишната Александра от Поморие. Според наблюдаващия прокурор, престъплението е абсолютно доказано. Налице са и всички данни за тежките квалификации, че убийството е извършено по особено мъчителен за жертвата начин.

Прокурорът подчерта, че трябва да се вземат предвид обясненията на Атанаска, дадени на 12 април миналата година, когато тя е признала за умъртвяването на детето.

Последващите й версии са опровергавани от събраните по делото доказателства. Максимално наказание, както и присъждането на пълния размер на исковете поиска и адвокатът на семейството на убитото дете - Росен Кожухаров. Той наблегна на изключителната недостоверност и противоречивост в обясненията на подсъдимата Атанаска и опитите й да прехвърли вината върху друг човек.

Пледоариите продължават и в момента. Очаква се по-късно днес съдът да произнесе присъда.



Източник: в. "24 часа"

Виж коментарите (0)

Още по темата (37):
15.04.2018 Родителите на убитата от кървавата Атанаска Алекс не можаха да я преживеят и се разделиха
21.04.2016 ВКС потвърди доживотния затвор за Атанаска, която уби малката Алекс
12.01.2016 Потвърдиха доживотната присъда на Атанаска за убийството на малката Алекс
20.10.2015 Убийцата на Алекс: Съжалявам за нея, беше прекрасно дете
20.10.2015 Процесът за убийството на малката Алекс започва на втора инстанция
06.03.2015 Очаква се присъда за убийството на 8-годишната Алекс
Още новини от Новини от Бургас:
Актьор: Тревожи ме, че продуцент на "Комиците" стана министър на ...
Бургас даде начало на втория етап от Джирото, хиляди изпълниха це...
Какво време ни очаква в съботния ден
Кои улици са затворени и как се движат автобусите в Бургас днес
Мариус Куркински с премиера в Бургас
Пол Мание триумфира в първия етап на Giro d’Italia


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).