Таксите за детските градини ще бъдат повишени от следващата година с 15 лева, съобщава БГНЕС. През тази година родителите в общината заплащаха по 40 лева, от 2010 година сумата ще е 55 лева за целодневна детска градина. 40 лева ще заплащат тези деца, които ходят по половин ден и 60 лева е предвидено за седмична детска градина.
От догодина ще бъде заплащана и такса за детските ясли, като тя ще е 40 лева за целодневна ясла и 45 лева за седмична. През последните две години родителите на бургаските деца, които посещават ясли, не заплащаха такса, но тя съществуваше в тарифата за местни данъци и такси и бе доброволна, като от нея не бе постъпила сума.
Източник: БГНЕС
Зареждане ...

13:41 / 10.12.2009
1559





stela
на 10.12.2009 г.
Тази вечер брат ми доведе за малко племенницата ми.На 3 год.и 4 месеца,връщаше я от градина и я остави да я гледам,докато пазари.Хлапето е адски отворено и приказва като възрастно със съвсем правилни изречения.Докато я разпитвах на какво си играят в градината,тя ми каза:"Иван и Стефан като не слушаха и ги затварят в мазето ".Направо онемях.Ако това е истина,представяте ли си какъв шок е за детската психика?!
Коментарите са на публикуващите ги. burgas24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.