"Десет малки негърчета" на Агата Кристи вече ще се издава с ново заглавие в България

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
11:28 / 27.06.2023
1160

Любимият на мнозина роман на Агата Кристи "Десет малки негърчета", вече няма да се среща на книжния пазар с това име. Така че трябва да бъдете подготвени, ако желаете да се сдобието с криминалето - не го търсете със старото име, а с новото, което ще е "Те бяха десет".

В романа се разказва за десет души, които пристигат в имение на необитаем остров, поканени от неизвестен за тях домакин. Те не се познават и изглежда нямат нищо общо помежду си. В първата им нощ в имението един тях е отровен. Останалите откриват, че не могат да напуснат острова и напрежението се покачва. 

Романът оригинално е издаден първо във Великобритания под името "Десет малки негърчета“ през 1939. Всички препратки към "индианци“ в историята оригинално са "негри“: по този начин е наречен и "Негърския остров“, а не "Индиански остров“. Британските издания продължават да използват оригиналното заглавие до 1980 година. Алтернативното заглавие "And Then There Were None" (б.р - И никой не остана“ ) се появява за пръв път през 1985 година.

Въпреки фактът че заглавието на романът е било променено, в много страни книгата е известна под заглавието "Десет малки негърчета“.


Виж коментарите (0)
Още новини от Любопитни новини:
Хороскоп за 9 май: Обърни внимание на начина, по който общуваш
Уикенд за баланс: Време за мисли, почивка и презареждане
109 розови фламинга в Бургас за Giro d’Italia 2025
Майката на Белослава празнува днес
"Bangaranga" завладява "Евровизия"
Драматичен обрат в "Ергенът"


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).