Атанас Славов: Радев няма основание да бави освобождаването на Гешев

Автор: ИА Фокус
Коментари (0)
21:41 / 12.06.2023
1116
Президентът Румен Радев няма основание да спре процедурата по освобождаването на Иван Гешев от длъжността главен прокурор. Това заяви правосъдният министър Атанас Славов след заседанието на ВСС пред bTV. 

"Президентът няма срок, в който да издаде указа, но няма законови и конституционни пречки за произнасяне в разумен срок", добави Славов.

Той заяви, че няма основание за държавния глава да спре процедурата по освобождаването на Гешев.

"Трябва да фокусираме вниманието си върху държавния глава. Мотивите на ВСС са ясни. Те бяха представени в най-дългото заседание на съвета", посочи Славов.

Виж коментарите (0)

Още по темата (325):
04.09.2024 Възобновяват процедурата по избор на главен прокурор
26.01.2024 Отхвърлиха и втората жалба на Гешев, че не е възстановен като прокурор след уволнението му
10.08.2023 Гешев обжалва пред ВАС отказите да бъде преназначен като прокурор, а след това да бъде гласувана оставката му
20.07.2023 Бивш конституционен съдия: С действията си Иван Гешев е извършил ритуално самоубийство
14.07.2023 Гешев отказа да бъде охраняван от НСО
12.07.2023 ВСС прекрати процедурата по преназначаване на Гешев
Още новини от Национални новини:
Военнослужещият Калоян Пантаджиев е загиналият моторист от катаст...
Предстои голяма промяна при сделките с имоти
Над 340 000 пенсионери в България продължават да работят на трудо...
Министърът на отбраната за скандала с F-16: Всичко започна от Рум...
Момчето, обвинено за убийството на Магдалена, остава в ареста
Ето как заподозреният за зверското убийство на Магдалена мести би...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).