Днес е поправителната матура по български език и литература. Преди час в Министерството на образованието бе направена комбинацията от въпроси за изпитния тест.
На днешния изпит се явяват кандидатите, които са получили "двойки" на сесията през май или поради определени причини не успели да се явят. Без оценките от двата задължителни държавни зрелостни изпита те не могат да получат диплома за средно образование.
За четири часа зрелостниците трябва да се справят с 41 въпроса. Те трябва да напишат и интерпретативно съчинение или есе. Темата за него ще бъде съобщена след 9 часа.
На редовната сесия на матурата по български език и литература през май зрелостниците писаха по темата "От здравия разум до поетическото безумие" по романа "Под игото" от Иван Вазов.
Източник: bTV
Зареждане ...

09:23 / 30.08.2012
1581






Hero
на 30.08.2012 г.
За печелившите честито. По още една двойка да изкарат дано за да правят ексклузивни услуги за да влезнат в някое "висше" заведение.
spaska_popova
на 30.08.2012 г.
Не е лесен този български език :-)
Коментарите са на публикуващите ги. burgas24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.