Заместник-председателят на ИТН Тошко Йорданов ще бъде разпитан в Софийската градска прокуратура. Досъдебното производство е във връзка със сигнала, подаден от него, че върху министъра на електронното управление Александър Йоловски е бил упражнен натиск за обществени поръчки на стойност 640 млн. лв.
За оказван натиск съобщил самият Йоловски по време на Председателски съвет при шефа на парламента Росен Желязков на 27 октомври, в навечерието на вота за местна власт. Йоловски твърдял, че натискът му е оказан от Кирил Петков и Божидар Божанов.
Зареждане ...

08:39 / 13.11.2023
1078




Коментарите са на публикуващите ги. burgas24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.