2 месеца след бурята градът все още не е почистен от падналите клони

Автор: Иван Сотиров
Коментари (0)
11:56 / 28.11.2022
1282
2 месеца след бурята градът все още не е почистен от падналите клони. Има непочистени дерета и канавки, което е предпоставка за големи проблеми при евентуален интензивен дъжд. Това мнение изрази по време на пресконференция общинският председател на "Движение България на гражданите" в Бургас и бивш депутат Живко Табаков, предаде репортер на Burgas24.bg.

През последните седмици кв. "Лозово" и гр. Българово привлякоха общественото внимание, след недоволството на живущите та,. "Генерално погледнато проблемите на тези населени места ги има навсякъде. "Лозово -  населено место на 3   км  от Бургас,  не може да изглежда по този начин. Като се започне от библиотека, която е в ламарина и се стигне до незавършването на нито 1 улица", каза Табаков. Той обърна внимание, че не само инфраструктурата там не е завършена, но и четирите фирми подизпълнители на ВиК Бургас на практика са спрели да работят. По думите му 9 дни фирмите в "Лозово" не работят, с изключение на тези, наети за пътя, който се изгражда от Община Бургас.

От ДБГ са внесли и 2 въпроса на следващата сесия на Общинския съвет, касаещи детската болница. Първият е, ако бъде усвоен целият максимален размер от кредита от 12 800 000 евро какво е ще оскъпяването на кредита. Питат също и дали може да се намери съфинасиране и от страна на други общини.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Бургас:
Спешната помощ по морето остава проблем преди новия летен сезон
Мъж от Бургас е откаран с медицински хеликоптер за спешна операци...
Сурикатите от зоопарка в Бургас станаха родители на три нежни беб...
В Бургаско: Много пияни и дрогирани шофьори изгоряха!
Спипаха криминален тип от "Победа" с дрога
Криминален тип видя полицаи и хвърли плик с канабис на земята


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).