С тържествен ритуал по полагане на венци и цветя пред Паметника на 24-ти Черноморски пехотен полк започнаха честванията за Гергьовден в Бургас, предаде репортер на Burgas24.bg.
Почит и признателност към героизма и саможертвата на българските воини отдадоха кметът Димитър Николов, областният управител Добромир Гюлев, председателят на Общинския съвет Михаил Хаджиянев, заместник-кметът по култура и вероизповедания Диана Саватева, заместник-кметът по бюджет и финанси Станимир Апостолов, обшественият посредник Тодор Стамболиев, директорът на ОД на МВР-Бургас ст. комисар Николай Ненков, ветерани и офицери от резерва, и признателни граждани.
Празничната програма продължи с фолклорен концерт на Професионален фолклорен ансамбъл "Добруджа“. Със своите изпълнения на традиционни песни, танци и хора ансамбълът ще създаде истинско празнично настроение и ще потопи публиката в богатството на българския фолклор.
Зареждане ...

12:40 / 06.05.2026
689




Коментарите са на публикуващите ги. burgas24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.