Откриването на спортния комплекс в к-с "Изгрев" и плувния в Приморски парк зад "Флората" се бави. При първите копки на двете съоръжения бе обещано от общинската администрация, че до края на отминалата година те вече ще приемат желаещите да спортуват в тях. Вече две седмици след обещания срок те още не са готови.
Оказва се, че причините за забавянето са метеорологичните условия. В момента там кипели довършителни работи и ако времето е благоприятно, то двете придобивки на Бургас ще бъдат приключени до месец, каза зам.-кметът по строителство Костадин Марков. Няма да има санкции към фирмите-изпълнители, понеже сроковете са проточени по обективни причини - неподходящото за работата на строителите време.
В края на септември миналата година бе открит друг спортен комплекс в "Меден рудник". За по-малко от четирите месеца, откакто функционира, той набира все по-голяма популярност, коментира шефът на "Спортни имоти, паркинги и гаражи" Живко Иванов. В момента там има почти пълна заетост. В часовете от 17 до 22 ч., когато залата може да бъде наета, почти няма празни часове, налагало се дори да се връщат кандидати да спортуват в модерния комплекс.
По всичко личи, че и новите обекти ще бъдат посещавани-просто местата за спортуване в града са малко, а този в най-големия комплекс "Меден рудник" бе първият построен в града за четвърт век. Колкото по-бързо бъдат открити останалите обекти, толкова по-добре. Както за физическото състояние на бургазлии, така и за състоянието на общинската хазна.
Източник: в. "Бургас днес и утре"
Зареждане ...

09:24 / 13.01.2010
3054




химик
на 13.01.2010 г.
Много вали а сигуно се полагат плочките.По принцип под метеорологични ословия се разбира валежи,силен вятър и други такива не само температура.
stas
на 13.01.2010 г.
Кои метеорологични условия са причина за забавянето!?Необичайно високите температури за зимата!?
Коментарите са на публикуващите ги. burgas24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.