Инвестиционен заем може да финансира разширението на пътя "Бургас - Слънчев бряг"

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (1)
14:27 / 25.02.2014
2361

Държавен инвестиционен заем, който ще бъде подложен на ратификация в Народното събрание през 2015 г., евентуално ще финансира разширението на пътя "Бургас-Слънчев бряг".
Новината за бъдещето на четирилентовото трасе обяви в Бургас министърът на регионалното развитие и благоустройството Десислава Терзиева.

В момента отсечката е ремонтирана от Бургас до подстъпите на Поморие и силностеснените участъци на пътя около Ахелой, Равда и Слънчев бряг водят до огромни икономически и екологични проблеми заради задръстванията през лятото.

Терзиева призна, че за изграждането на Северния обход над Бургас, който трябва да изведе трафика от автомагистрала "Тракия" към Северното Черноморие тепърва ще се търсят средства.

Министърът определи 2015 г. като прекалено оптимистичен срок за начало на проекта, защото очакванията са за приключване на отчуждителните процедури да бъде необходимо много време.



Източник: Дарик

Виж коментарите (1)

Още по темата (3):
06.03.2014 Бургаски депутати недоволстват от блокирането на работата по Северния обход
17.09.2013 Защитени зони спъват строежа на скоростния път Бургас - Слънчев бряг
19.04.2012 Реализират идеята за скоростен път от Бургас до Слънчев бряг
Още новини от Новини от Бургас:
Какво време ни очаква в съботния ден
Кои улици са затворени и как се движат автобусите в Бургас днес
Мариус Куркински с премиера в Бургас
Пол Мание триумфира в първия етап на Giro d’Italia
Бургас в очакване на големия финал на първия етап на Giro d'Itali...
Какво време ни очаква по Черноморието този уикенд


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).