Потушен е огромният пожар, който пълзеше към Бургас

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (3)
07:55 / 15.03.2011
3661

Огромна площ с тревна растителност горя снощи в землището между бургаския квартал Банево и село Изворище, за което Burgas24.bg ви информира още снощи. Мястото е само на километър от вилната зона над Бургаските минерални бани, съобщава БНТ.

Огнеборците успели да предотвратят пожара в близката борова гора. Няма пострадали хора.

Огънят с чудовищни размери се забелязваше от около 20-километрово разстояние. Обхваната бе и вилната зона между Банево и Изворище, в която има предимно земеделски постройки от дървен материал.

В борбата със стихията бе мобилизирана цялата техника на бургаската противопожарна охрана. Помощ оказаха и огнеборците в съседните градове - Поморие, Несебър, Айтос. На място пристигнаха 10 линейки.

Предполагаемата причина за избухването на пожара е неизгасен огън в гористата местност, където често се подвизават както ловджии, така и компании, които си организират пикник.


Виж коментарите (3)

Още по темата (3):
15.03.2011 Кметът: Най-вероятно овчари са запалили пожара край "Банево"
15.03.2011 Огромният пожар край "Банево" е запален умишлено, според очевидци
14.03.2011 Огромен пожар пълзи към Бургас
Още новини от Новини от Бургас:
Какво време ни очаква в съботния ден
Кои улици са затворени и как се движат автобусите в Бургас днес
Мариус Куркински с премиера в Бургас
Пол Мание триумфира в първия етап на Giro d’Italia
Бургас в очакване на големия финал на първия етап на Giro d'Itali...
Какво време ни очаква по Черноморието този уикенд


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).