След скандала в ОДЗ "Брезичка": Родители от цялата страна се вдигат на протест

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (20)
19:32 / 04.02.2018
15241


Национален протест под наслов "Не на насилието в детските градини и училищата" ще се проведе в осем български града, сред които и Бургас, научи Burgas24.bg. 
Проявата е провокирана от зачестилите случаи на физически и психически тормоз над деца.
Припомняме, че само преди няколко дни Бургас бе разтърсен от чутовен скандал, който се разигра в ОДЗ "Брезичка". 
След разпространението на смущаващите кадри, без работа останаха както главните героини от видеото - преподавателките Милена Иванова, Светла Петрова и Ваня Стоянова, така и директорката на детската градина Събка Недева.
Въпреки това родителите имат редица искания, за да се чувстват по-спокойни за наследниците си. Сред тях са: мандатност на директорите, монтиране на камери в градините и провеждане на психотестове на детските възпитатели всяка година.

Организатор на протеста е Националният инициативен комитет за качествена и иновативна образователна система. 
Първият протест ще се проведе пред сградата на община Бургас от 11:30 часа на 10-и февруари.
 
Ето и останалите дати: 
Варна - 11.02, 11.30 ч.

София - 15.02, 11.30 ч.
Велико Търново - 17.02, 11.30 ч.
Перник - 18.02, 11.30 ч.
Пловдив - 21.02, 17.30 ч.
Стара Загора - 24.02, 11.30 ч.
Русе - 25.02, 11,30 ч. 
*Протестите ще се проведат пред сградите на общинските администрации във всеки град.



Този браузър не поддържа видео елемента.


Виж коментарите (20)

Още по темата (11):
09.02.2018 Все още няма привлечени обвиняеми по скандалния случай "Брезичка"
05.02.2018 Община Бургас създава родителски съвет по въпросите на образованието
04.02.2018 Психолог за инцидента в ОДЗ “Брезичка": Учителите са затормозени, а децата нямат социална зрялост
01.02.2018 24-часово видеонаблюдение в ОДЗ "Брезичка“, ето как коментираха родителите скандалния видеозапис
01.02.2018 След скандала в ОДЗ "Брезичка" кметът развъртя метлата! Директорката Събка Недева също е аут!
01.02.2018 Прокуратурата се самосезира и разпореди незабавна проверка след репортажите за насилието в "Брезичка"
Още новини от Новини от Бургас:
Мариус Куркински с премиера в Бургас
Пол Мание триумфира в първия етап на Giro d’Italia
Бургас в очакване на големия финал на първия етап на Giro d'Itali...
Какво време ни очаква по Черноморието този уикенд
Община Бургас: Преместете колите си от този район
Разбиха бургаска банда за измами с кредити


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).