В Бургас: От 70 проби за наркотици на шофьори - 50 са положителни

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (37)
12:21 / 28.04.2016
40760
В областните дирекции на Пътната полиция, където са закупени уреди за проверка на шофьорите за използване на наркотици "нещата са стресиращи". Този коментар по темата даде в ефира на БНТ началникът на управлението Бойко Рановски.

Като пример той даде област Пазарджик, където от 30 проби има 20 положителни теста. По думите му в Бургас положението е подобно - от 70 проби - 50 положителни.

"Явно проблемът, който вече го имат в някои западни държави с употребата на наркотични вещества, повече отколкото с алкохола, ще дойде и при нас", каза комисар Рановски.

По думите му пробите са по-скоро за леки наркотици, но са различни за различните области. Статистиката показва, че ежеседмично има между 200 и 300 шофьори, хванати след употреба на алкохол.

"Не искам да си мисля, че след употреба на наркотици цифрите ще бъдат такива", каза още комисар Рановски.


Виж коментарите (37)
Още новини от Новини от Бургас:
В Бургаско: Много пияни и дрогирани шофьори изгоряха!
Спипаха криминален тип от "Победа" с дрога
Криминален тип видя полицаи и хвърли плик с канабис на земята
"Ние не мълчим" се оплакаха, че им пречили да проведат протест
Областният управител на Бургас прие посланика на Аржентина
Шампионът по борба Саид Маалем се закани "да вземе скалпа" на сле...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).