"Корупцията няма отношение към Шенген, няма отношение и към свободното пътуване на българските граждани. Мигрантски натиск има в Испания, в Италия. Меркел покани в Германия да отидат мигранти. Това няма отношение", заяви бившият екоминистър Нено Димов пред bTV.
"Основната теза е, че непрекъснато сме свидетели на двойни стандарти, които делят ЕС. Повод за петицията ми даде гласуването в ЕП на Истанбулската конвенция, с която парламентът (ЕП-б.р.) се опитва да наложи на всички страни нещо, което е против културните особености на някои от държавите, каквато е Унгария, Полша, България. Ние трябва да уважаваме културните си различия“, подчерта той.
Според него повече от 12 години България и Румъния изпълняват всички критерии за Шенген и все се намират лидери, които с тяснопартийните си интереси блокират развитието на Шенген.
“Това е крайно несправедливо. Аз изброих голяма поредица от двойни стандарти, които ни се налагат непрекъснато. В ЕП приеха практически без възражение петицията. Това е пореден натиск, който се опитваме да организираме, за да може България да получи заслуженото си място в Шенген. Свободното движение на стоки, услуги и капитали е фундамент на ЕС и ни се полага от началото на членството ни в ЕС. В момента българските граждани не пътуват свободно, за разлика от австрийските и холандските", категоричен е той.
Според него има непрекъснат двоен стандарт. "Той се наложи и с пакета "Мобилност“, начинът, по който Хърватия бе приета, а Румъния и България – не", допълни той.
"Свидетели сме на либерална вълна в Европа, унищожаваща фундамента на европейската цивилизация", подчерта Димов.
Нено Димов: В последните 12 години все се намират лидери, които блокират развитието на Шенген
| пон | вто | сря | чтв | пет | съб | нед |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ||||||
| 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
| 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
| 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |
| 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | |
По искане на Сарафов: ВСС освободи окръжния прокурор на Плевен
21:47 / 18.02.2026
Антоанета Титянова: Българските институции работят професионално ...
21:14 / 18.02.2026
На първо четене: Регистърът на педофилите става публичен
19:40 / 18.02.2026
Очаква ни студена сутрин
19:39 / 18.02.2026
Кънчо Стойчев: Едно от посланията при избора на този кабинет е, ч...
19:40 / 18.02.2026
Д-р Тасков: Дължим на психиатрите по-добри условия на труд – не к...
19:39 / 18.02.2026
Актуални теми
Зареждане ...

20:24 / 24.07.2023
1563


Илиян Н С
на 25.07.2023 г.
Кой говори за несправедливост! След като всичко в тази държава е Двойни стандарти! Едни за управляващити и други за гражданите на тази държава! И на всичкото отгоре се и възмущава! Кое нещо не е подчинено на интереса на държавата и нейните управляващи? - Нито едно! След като могат да принудят едно лице с тежки увреждания да живее като скот! Без никакво подпомагане съобразно неговите увреждания! И после очакват успех! Не знам колко трябва да си ТЪП за да разбереш това? Една държава където стандарт няма! Закон Няма! Конституцията е загърбена изцяло! Всичко е цигански пазар зависещ от волята на управляващите! - Тотален Феодализъм! Без значение дали става дума за Законодателна, Изпълнителна, Съдебна власт или Прокуратура!
Коментарите са на публикуващите ги. Varna24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.