Почти 8 млн. лв. са по-малко преките общински проходи в хазната на Община Бургас сравнено с миналата година. В Бюджет 2021 дефицитът ще бъдат компенсиран с орязване на разходи. Това съобщи кметът на Бургас Димитър Николов, предаде репортер на Burgas24.bg.
"Бюджет 2021 ще бъде консервативен, ще има много недоволни, но това е реалността", добави Николов. Ще бъдат отделени по-малко средства за спорт, култура и ремонт на улици. Планирано е и съкращаване на около 60 служители от администрацията. Няма обаче да бъдат редуцирани средствата за здравеопазване, социална дейност, образование, както и за работата с деца и възрастни хора.
Представянето на Проектобюджет 2021 ще бъде през следващата седмица.
Повече вижте в нашето видео!
Зареждане ...

15:32 / 08.01.2021
4259







Коментарите са на публикуващите ги. burgas24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.