Летовник от къмпинг "Градина" е с коронавирус?

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
16:16 / 11.06.2020
8952

Софиянец, почивал на къмпинг край Бургас, е с коронавирус. В момента е на кислородотерапия в бургаската болница. Мъжът е на 41 години и е без придружаващи заболявания. На целия къмпинг е направена щателна дезинфекция. Това съобщи д-р Георги Паздеров, директор на Регионалната здравна инспекция (РЗИ) – Бургас, предаде репортер на Burgas24.bg.

Паздеров бе в компанията на проф. д-р Тодор Кантарджиев, който се срещна с кмета Димитър Николов. Обсъдени бяха текущи задачи, свързани с мащабното епидемиологично проучване, което вече стартира в Бургас.

"Миналата и по-миналата година имахме досег с морбили. РЗИ-Бургас се справи брилянтно. Нищо, което сме казали не е станало по-различен начин.

Хората с първи наченки на симптоми на коронавирус веднага трябва да потърсят лекарска помощ. Нещата се обърнаха и няма опасност за разпространение, ако хората спазват трите "Д" - дисциплина, дистанция, дезинфекция. В България не е затворено нито едно предприятие заради коронавирус. Аз лично ще прекарам отпуската си на Южното Черноморие", каза проф. Кантарджиев от Националния щаб за борба с коронавируса.



Този браузър не поддържа видео елемента.


Виж коментарите (0)

Още по темата (14624):
07.02.2026 Заешка треска плъзна у нас
17.01.2026 Проф. Радка Аргирова: Новият субвариант на грипа напада не само горните дихателни пътища, но и белите дробове
13.01.2026 Фармацевт: Има повишено търсене на всички продукти, които са свързани с профилактиката и лечението на грипа
06.01.2026 Доминиращият грипен щам в страната е грип А, подтип H3N2
30.12.2025 Интензивно разпространение на грип в страната: Здравното министерство с препоръки
30.12.2025 Грипът поваля изведнъж
Още новини от Новини от Бургас:
Мариус Куркински с премиера в Бургас
Пол Мание триумфира в първия етап на Giro d’Italia
Бургас в очакване на големия финал на първия етап на Giro d'Itali...
Какво време ни очаква по Черноморието този уикенд
Община Бургас: Преместете колите си от този район
Разбиха бургаска банда за измами с кредити


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).