Член на спасителния екип за Боян Петров: Над лагер 2 се търси само тяло, не жив човек

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
08:54 / 14.05.2018
5322
Част от спасителите, които търсят Боян Петров в подножието на Шиша пангма, са тръгнали от лагер 1 надолу към базовия лагер. В този периметър са набелязани няколко точки, които трябва да бъдат проверени. Ако и там не се намерят следи от алпиниста ни, операцията по издирването му вероятно ще бъде прекратена. Това каза в ефира на "Здравей, България" Кирил Петков – член на спасителния екип в Хималаите.

Той бе категоричен, че над лагер 2 по пътя към върха, след толкова много дни, от които Петров е в неизвестност, шерпите "вече търсят само тяло, а не жив човек".

"Днес времето се влоши сериозно. Има мъгла в цялата планина, вали сняг, няма никаква видимост", каза още Петков.

Той похвали усилията на китайските спасители, които полагали неимоверни усилия, за да открият Боян Петров.

"Личната теория на най-добрия шерп, който е и добър приятел на Боян, е, че най-вероятно трагедията е станала между лагер 3 и върха заради големи пропасти, покрити със сняг. Там съвсем леко отклонение може да ти коства живота", обясни още Петков.

В неделя едната група шерпи стигнали до 10 метра под Шиша пангма, но не могли да продължат. Спрели ги големи снегонавявания.

Виж коментарите (0)

Още по темата (58):
01.06.2022 Кирил Петков подкрепи инициатива за Боян Петров: Строителството на качествена магистрала в този участък е приоритет
06.12.2021 Филмът за Боян Петров "Отново съм тук" спечели голямата награда на фестивала в Краков
30.11.2021 Пълна зала по време на премиерата на филма за Боян Петров
28.11.2021 Жената на Боян Петров проговори три години след смъртта му
24.11.2021 Кирил Петков се появи в трейлър на филм
19.11.2021 Дъщерята на Боян Петров ще присъства на премиерата на филма "Отново съм
тук"
Още новини от Международни новини:
Свилен Спасов: Тръмп се опитва да върне дълговата част в по-норма...
Александър Вучич отложи срещата си с Доналд Тръмп
Принц Хари: Не знам колко време му остава на баща ми
Русия започва наказателно дело срещу България
Предупредиха за опасен менингит, който води до трайна инвалидност...
Администрацията на Тръмп върна американските визи за румънците


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).