Мерките в Швейцария остават до края на февруари

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
20:47 / 13.01.2021
1091

Швейцарското правителство обяви днес, че удължава локдауна с още пет седмици, което означава, че мерките, насочени към ограничаване разпространението на COVID-19, ще продължат до края на февруари.

Решението дойде най-вече в резултат на откриването на нови варианти на коронавируса, обясниха швейцарските власти.

"Степента на заразяване стагнира на много високо ниво и с новите, много по-инфекциозни вирусни варианти има заплаха от бързо възраждане на пандемията", се казва в изявление на правителството.

Правителството заяви, че е загрижено от новите варианти на COVID-19, включително този от Великобритания, които са били с 50% до 70% по-инфекциозни от предишните щамове според първоначалните оценки.

Според новите правила всички предприятия от несъществено значение ще трябва да останат затворени и след 18 януари, докато събиранията вкъщи ще бъдат ограничени до петима души. Освен това всички работодатели трябва да организират работа от вкъщи, ако бизнесът им позволява това.

Правителството също така обяви, че ще продължи да помага на икономиката по време на локдауна.


Виж коментарите (0)

Още по темата (14624):
07.02.2026 Заешка треска плъзна у нас
17.01.2026 Проф. Радка Аргирова: Новият субвариант на грипа напада не само горните дихателни пътища, но и белите дробове
13.01.2026 Фармацевт: Има повишено търсене на всички продукти, които са свързани с профилактиката и лечението на грипа
06.01.2026 Доминиращият грипен щам в страната е грип А, подтип H3N2
30.12.2025 Интензивно разпространение на грип в страната: Здравното министерство с препоръки
30.12.2025 Грипът поваля изведнъж
Още новини от Международни новини:
Урсула фон дер Лайен поздрави Румен Радев за премиерския пост
Тръмп е обнадежден, че Иран ще приеме предложението за мир на САШ...
Европейското разузнаване: Путин се укрива в бункери от страх от п...
Без руска военна техника на парада на 9 май в Москва
Зеленски: Путин е готов да разшири мобилизацията в Русия
Рекорд по Черноморието: България с най-много "Сини флагове" досег...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).