Опитаха да отровят водата на Флорида

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
09:42 / 09.02.2021
977

Хакери разбиха компютърната система на съоръжение, което пречиства водата на 15 000 души във Флорида. Те се опитали да прибавят опасен химикал към нея.

Атаката е била извършена, след като хакерите поели контрол върху  компютъра на служител на пречиствателната станция. Той обаче забелязал и уведомил ръководството и полицията.

Компютърните специалисти на съоръжението успели да отменят дадената от хакерите команда и да предотвратят отравянето на водата, съобщава Нова тв. 

В разследването са се включили ФБР и "Сикрет сървис". До момента не е ясно кой е отговорен за компютърното нападение.


Виж коментарите (0)
Още новини от Международни новини:
Урсула фон дер Лайен поздрави Румен Радев за премиерския пост
Тръмп е обнадежден, че Иран ще приеме предложението за мир на САШ...
Европейското разузнаване: Путин се укрива в бункери от страх от п...
Без руска военна техника на парада на 9 май в Москва
Зеленски: Путин е готов да разшири мобилизацията в Русия
Рекорд по Черноморието: България с най-много "Сини флагове" досег...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).